Dodatkowe środki dla Domów Pomocy Społecznej – na zapobieganie i zwalczanie covid-19

Otrzymaliśmy grant na wsparcie działających w powiecie ostrzeszowskim Domów Pomocy Społecznej, w związku z zapobieganiem i zwalczaniem covid-19 w ramach projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce”wspólfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Powiat ostrzeszowski otrzymał 1 548 617 zł, z czego 1 305 174 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej, a 243 442 zł z budżetu państwa.
Na kwote tę składają się granty dla poszczególnych Domów Pomocy Społecznej:
– na rzecz DPS w Kochłowach – 348 645 zł,
– na rzecz DPS w Kobylej Górze – 560 986 zł,
– na rzecz DPS w Marszałkach – 638 986 zł.
Otrzymane środki będą przeznaczone na wypłaty dodatków dla personelu DPS – z wyłączeniem kadry medycznej, z uwzględnieniem pracujących przy łóżkach mieszkańców (np. fizjoterapeutów i rehabilitantów), a także na przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa oraz na sprzęt i środki służące ochronie przed covid-19.