AktualnościWszystkie

„Deszczówka” w DPS-ach

Program retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej w celu nawadniania terenów zielonych pn. „deszczówka” był tematem spotkania dyrektorów domów pomocy społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z wicestarostą Zofią Witkowską.

Celem programu jest promowanie działań zapobiegających negatywnym skutkom suszy poprzez retencjonowanie i odpowiednie wykorzystanie wody opadowej w celu nawadniania terenów zielonych oraz wykonywania systemów (podziemnego i naziemnego) magazynowania wody opadowej wraz z instalacją umożliwiającą jej zagospodarowanie. Zarząd Województwa Wielkopolskiego po raz kolejny ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy terytorialne z obszaru województwa wielkopolskiego w tym zakresie.

Dotacja może wynieść maksymalnie 150 tysięcy złotych, do 80% kosztów inwestycji. Z racji obowiązujących terminów domy pomocy społecznej w Marszałkach i Kochłowach, które są obiektami zabytkowymi objętymi nadzorem konserwatorskim, nie są w stanie pozyskać wymaganych zgód, dlatego do programu wejdzie tylko Dom Pomocy Społecznej w Kobylej Górze, który jest w stanie złożyć wniosek o dofinansowanie do 29 lutego.

Oprócz programu „Deszczówka” na spotkaniu z udziałem Anety Małolepszej (dyr. PCPR), Katarzyny Kulok (dyr. DPS Marszałki), Anety Łuczak (DPS Kobyla Góra) i Eweliny Pieprzki (DPS Kochłowy) oraz starosty Lecha Janickiego, omawiano zadania, jakie będą realizowane w placówkach w tym roku w ramach rządowego programu odbudowy zabytków.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content