AktualnościWszystkie

Co słychać w szpitalu?

l 25 września odbędzie się uroczyste otwarcie zmodernizowanej Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Modernizacja polegała na wyremontowaniu pomieszczeń pracowni rtg i, co najważniejsze, na zakupie aparatów rentgenowskich – stacjonarnego oraz jezdnego wraz ze sprzętem IT oraz oprogramowaniem

Całość przedsięwzięcia kosztowała 1 078 363 zł.

Na realizację inwestycji przeznaczono środki z budżetu powiatu ostrzeszowskiego (500 000 zł), pozostałą kwotę (drugie 500 000 zł) przekazały samorządy gminne powiatu ostrzeszowskiego.

Wcześniej dokonano wymiany starego tomografu komputerowego na nowy, 32-rzędowy aparat, zakupiony z udziałem tzw. środków covidowych i budżetu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

l Do Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ złożono wniosek o uruchomienie poradni kardiologicznej. Procedura przewiduje postepowanie konkursowe.

l Trwają prace modernizacyjne dotyczące ciągów komunikacyjnych pomiędzy budynkami szpitalnymi a obiektem administracyjnym OCZ.

l Złożono odwołanie od negatywnej decyzji Ministra Zdrowia w sprawie przekazania dla OCZ nowej karetki pogotowia, która jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania pogotowia  ratunkowego. Jeden z dwóch obecnie funkcjonujących w systemie pojazdów jest już bardzo wyeksploatowany i powinien zostać wymieniony.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content