AktualnościWszystkie

Choroba Alzheimera z perspektywy lekarza i opiekuna

Konferencja pod tytułem „Choroba Alzheimera z perspektywy lekarza i opiekuna. Rola Stowarzyszenia Alzheimerowskiego w opiece nad chorym z demencją ”odbyła się 3 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie z inicjatywy samorządu powiatowego przy współpracy z Wielkopolskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera w Poznaniu oraz przy zaangażowaniu Uniwersytetu III Wieku w Ostrzeszowie.

W wypełnionej po brzegi sali uczestnicy konferencji dowiedzieli się czym jest choroba Alzheimera i jak sobie z nią radzić, prelegentami byli członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera, jako pierwszy głos zabrał dr Jan Ilkowski – neurolog i prezes stowarzyszenia, który zwrócił uwagę, że właściwa opieka nad osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera jest bardzo dużym wyzwaniem dla opiekunów i rodziny. Prezes poznańskiego stowarzyszenia podkreślił, że stowarzyszenie udziela pomocy osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera, ich opiekunom i bliskim z terenu Wielkopolski, zachęcał do kontaktu wszystkich, tych którzy potrzebują wsparcia i fachowej wiedzy. Członkowie stowarzyszenia biorą udział w comiesięcznych grupach wsparcia – spotkania opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera w trakcie, których udzielają sobie wzajemnych porad dotyczących głównie opieki nad chorym, na spotkania zapraszani są specjaliści np. neuropsycholog.

Wszelkie informację odnośnie pracy stowarzyszenia, porady, fachową pomoc można znaleźć na stronie internetowej: https://alzheimerwielkopolska.pl/ lub uzyskać pod numerem telefonu 669 773 223 (dyżur telefoniczny: w poniedziałki i środy w godzinach 15.00 – 17.00 )

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content