AktualnościWszystkie

Budowa boiska przy ZS nr 2 – podpisano umowę

Podpisano umowę na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z modernizacją infrastruktury towarzyszącej w Zespole Szkół nr 2 w Ostrzeszowie. W imieniu powiatu dokument podpisali: Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki i członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz, przy kontrasygnacie zastępcy kierownika Wydziału Finansowego Lidii Makowczyńskiej. W imieniu wykonawcy – firmy Mardo Sport sp. z o.o. – podpis złożył prezes Zarządu Jarosław Stefański. Umowę zawarto w obecności dyrektora ZS nr 2 Ziemisława Szmaja oraz autorek projektu – Ludmiły Cieślarczyk oraz Katarzyny Nowak.

Przedmiotem projektu jest budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy ZS  nr 2 w Ostrzeszowie przeznaczonego do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. W ramach inwestycji wykonana zostanie podbudowa i nawierzchnia poliuretanowa. Wykonane zostanie także ogrodzenie w formie piłkochwytów oraz kompletne oświetlenie.  Boisko wyposażone zostanie m.in. w stojaki do koszykówki, słupki do siatkówki, słupki do tenisa oraz bramki do piłki ręcznej. W ramach inwestycji planowana jest także modernizacja infrastruktury towarzyszącej związanej z funkcjonowaniem boiska oraz budynków szkolnych w postaci ciągów komunikacyjnych oraz stanowisk parkingowych. Zakres prac obejmować będzie m.in. prace rozbiórkowe, budowę nawierzchni z kostki betonowej oraz wykonanie nawierzchni  bitumicznej.

Firma zakończy budowę do 16 października, a nawet wcześniej, jeśli pogoda na to pozwoli. Na prośbę dyrektora ZS nr 2 na początku maja, podczas egzaminów maturalnych prace zostaną wstrzymane, aby zapewnić spokój maturzystom.

Zadanie będzie realizowane ze środków własnych oraz rządowego programu Polski ład.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content