Boisko sportowe w Rogaszycach – wielkie otwarcie

21 marca uroczyście otwarto nowo wybudowane boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Rogaszycach. Z gratulacjami oraz upominkiem w postaci zestawu piłek do Rogaszyc udał się starosta ostrzeszowski Lech Janicki.

W uroczystości otwarcia obiektu udział wzięli przedstawiciele samorządu miasta i gminy Ostrzeszów z burmistrzem Patrykiem Jędrowiakiem i przewodniczącą Rady Miejskiej Beatą Calińską na czele, a także szerokie grono osób zaangażowanych w budowę boiska.

Uroczyste otwarcie poprowadzili: wuefistka Nina Bughart oraz radny Rady Powiatu w Ostrzeszowie, nauczyciel informatyki w szkole w Rogaszycach Dariusz Świtoń. Symbolicznego gola inaugurującego Boisko strzeliła dyrektor szkoły Maria Patacz.

Boisko wybudowano dzięki dofinansowaniu w ramach funduszu „Polski ład” – w wysokości 948 874 złotych. Całkowity koszt budowy obiektu zamknął się kwotą 967 851 złotych. Za te pieniądze powstało boisko o powierzchni 1144 metrów kwadratowych i wymiarach: 44/26 m. Powstała także skocznia do skoku w dal; obiekt został ogrodzony piłkochwytami o wysokości 5 metrów i oświetlony. Nawierzchnię tworzy syntetyczna trawa. Boisko daje możliwość gry w piłkę nożną i ręczną, siatkówkę i tenisa ziemnego. Obiekt ma służyć nie tylko uczniom szkoły podstawowej, ale całej społeczności lokalnej.