Bitwa regionów – zostało 9 dni!

Już tylko 9 dni pozostało na zgłoszenie potrawy regionalnej do ogólnopolskiego konkursu kulinarnego Bitwa Regionów.

Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl lub przez www.kowr.gov.pl/konkurs.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej (z wyłączeniem deserów) z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego. Przez potrawy regionalne i produkty regionalne rozumie się potrawy i produkty związane z danym obszarem geograficznym, które wywodzą się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegać będzie w trzech etapach:

– Etap I – zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza do 31 marca 2023 r. KGW zakwalifikowane do etapu I wezmą udział w wydarzeniach powiatowych, na których zaprezentują zgłoszone potrawy. Zespoły ocenione najwyżej, podczas wydarzenia powiatowego kwalifikują się do II etapu – półfinału.

– Etap II – półfinał – odbędzie się podczas otwartego wydarzenie wojewódzkiego.

– Etap III – ogólnopolski finał.

Listy wydarzeń etapu I i II zostaną opublikowane na stronie https://bitwaregionow.pl/

Na autorów najlepszych potraw czekają nagrody pieniężne:
1) etap I (etap powiatowy):
I miejsce: 2000 zł brutto,
II miejsce: 1500 zł brutto,
III miejsc: 1000 zł brutto;
2) etap II (etap wojewódzki):
I miejsce: 5000 zł brutto,
II miejsce: 3500 zł brutto,
III miejsce: 2000 zł brutto;
3) etap III:
I miejsce: 25 000 zł brutto oraz nagroda dodatkowa w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których swoje stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
II miejsce: 15 000 zł brutto,
III miejsce: 10 000 zł brutto.

Organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu.

Współorganizatorzy: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Sprawdź również