AktualnościWszystkie

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich

Do 31 marca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”! Po sukcesie piątej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich KOWR zaprasza do udziału w tegorocznej rywalizacji!
Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.
 „Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury i z rodzimych produktów.
W „Bitwie Regionów” mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób.
Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach:
Etap I – weryfikacja elektronicznych zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.
Etap II – prezentacja potrawy przez wyselekcjonowane reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich podczas wojewódzkich zmagań. PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTA WIELKOPOLSKIEGO – 10 Zespołów zaprezentuje swoje potrawy w Powidzu – 8 sierpnia 2020 roku podczas wydarzenia „Powidzka Sielawa”. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału.
Etap III – Najlepszych 16  drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu na Ogólnopolskim FINALE BITWY REGIONÓW.
Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej wraz z opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania.
Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody i wspaniała przygoda.
Osoby do kontaktu KOWR OT Poznań:
Magdalena Seidler tel. 668 134 533 magdalena.seidler@kowr.gov.pl
Adrian Ratajczyk tel. 608 527 426 adrian.ratajczyk@kowr.gov.pl
Kinga Konicka tel. 61 85 60 731 kinga.konicka@kowr.gov.pl

Tutaj znajduje się regulamin konkursu:

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content