Bieg winny doliną Łaby – z udziałem powiatowych radnych

Radni Rady Powiatu – Ewa Kubiak i Dariusz Świtoń reprezentowali powiat ostrzeszowski w Biegu Winnym Doliną Łaby, jaki na początku października odbył się w Miśni – partnerskim powiecie powiatu ostrzeszowskiego. Dariusz Świtoń zajął II miejsce w biegu na 30 km, a Ewa Kubiak wraz z Jackiem Pomykałą oraz Czesławem Cichoniem ze Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie uczestniczyła w marszu na 10 km. Wszystkimi trasami szło lub biegło łącznie ok. 3000 uczestników.

Udział w Biegu Winnym był jednym z elementów wizyty delegacji samorządu powiatu ostrzeszowskiego w Miśni w dniach od 6 do 8 października. Ponadto w programie wizyty znalazło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Partnerstwa w Miśni.  Efektem rozmów jest pomysł zorganizowania w przyszłości w naszym powiecie jesiennego „Biegu Wielkopolskiego Górala” przez szczyty Bełczyna i Kobyla Góra. Byłaby to impreza rekreacyjno-biegowa o nieco innej formule niż organizowane wiosną Crossy Ostrzeszowskie.