AktualnościWszystkie

Bezpłatny portal prawny dla osób pomagającym uchodźcom z Ukrainy

W obliczu trwającego kryzysu spowodowanego działaniami zbrojnymi Rosji w Ukrainie, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej uruchomiło bezpłatny portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy – http://www.ukraina.interwencjaprawna.pl – dostępny w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Portal służy osobom pomagającym uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy.

Portal oferuje bezpłatne, szybkie porady prawne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16 poprzez formularz: https://ukraina.interwencjaprawna.pl/szybka-porada-prawna-dla-organizacji-i-grup-nieformalnych/ .

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej proponuje również bezpłatne szkolenia prawne dla osób pomagających,  z zakresu prawa migracyjnego i azylowego, w szczególności z legalizacji pobytu, udzielania ochrony międzynarodowej, praw dzieci – migrantów, wykonywania legalnej pracy w Polsce oraz dyskryminacji. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są przez całą dobę poprzez dostępny na portalu formularz: https://ukraina.interwencjaprawna.pl/potrzebujesz-szkolenia/ .

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content