AktualnościWszystkie

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej

11 października w ostrzeszowskim szpitalu – w poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej – odbywać się będą bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego Zdrowa Aorta. Jest to ostatnia szansa by się bezpłatnie przebadać pod kątem tętniaka aorty w Ostrzeszowie.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania są bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Badanie USG aorty brzusznej dotychczas wykonano u 10 300 pacjentów. Dzięki programowi ponad 250 pacjentów z tętniakiem aorty brzusznej (potencjalnie śmiertelną chorobą, jeśli nie zostanie wykryta w odpowiednim czasie) zostało objętych programem Zdrowa Aorta, a dzięki inicjatywie twórcy projektu prof. Grzegorza Oszkinisa zostali oni objęci również bezpłatną opieką po zakończeniu udziału w programie, w postaci bezpłatnych badań kontrolnych, których prowadzenie planowane jest przez 3 lata po zakończeniu projektu. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego – wyjaśnia koordynatorka Programu Zdrowa Aorta Anna Matusewicz-Potocka.

Zapisy na badanie:
– telefonicznie: 503 075 095 (kontakt od pon. do pt. w godz. 9 – 15)
– elektronicznie: zdrowaaorta@arterieart.com (należy podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content