WszystkieZapowiedzi wydarzeń

Bezpłatne badania mammograficzne

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je kobiety, które urodziły się w 1972 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Ostrzeszowie 25 maja w godzinach od 8.30 do 12.30  przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury, ul. Gorgolewskiego 2.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:
– nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
– są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content