AktualnościWszystkie

Bezpłatna mammografia w Grabowie nad Prosną

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ  w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać je kobiety, które urodziły się w 1972 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Grabowie nad Prosną 23 lutego w godzinach od 8:30 do 11:30 przy Przychodni PROSMED, ul. Wodna 2a.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy, lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

LUX MED Diagnostyka prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią COVID-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii – na stronie www.mammo.pl.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content