Bezpieczny Powiat wsparł grupę ratowniczo-poszukiwawczą Siron

Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie przekazało ostrowskiemu oddziałowi Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Siron 2 kaski typu LS FF 325 dla operatorów quada ratowniczego. Przekazany sprzęt pozwoli ratownikom na wykonywanie działań w sposób zwiększający ich  bezpieczeństwo i ergonomię funkcjonowania w trudnych warunkach atmosferycznych – podkreśla prezes Bezpiecznego Powiatu Barbara Szmaj-Szłapik.

WGPR Siron wspiera poszukiwania osób zaginionych na terenie całej Wielkopolski. Ratownicy Sirona działają nieodpłatnie na zasadach wolontariatu; w 2023 roku uczestniczyli w 53 akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, 7 akcjach humanitarnych, w tym 2 na terenie powiatu ostrzeszowskiego.