AktualnościWszystkie

Bezpieczny Powiat – posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia

4 października zebrał się Zarząd Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. Prezes stowarzyszenia Barbara Szmaj-Szłapik złożyła informację o tym, co wydarzyło się przez ostatni miesiąc – od ostatniego spotkania Zarządu Stowarzyszenia:

– Strona internetowa – została uruchomiona oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat:

– Rezygnacja skarbnika stowarzyszenia – 5 września Marcin Ambroziak zrezygnował ze sprawowania funkcji skarbnika w Zarządzie Stowarzyszenia. Swoją decyzję uzasadnił objęciem funkcji przewodniczącego Rady Dzielnicy nr 4 w Ostrzeszowie oraz wzrostem obowiązków wynikających z działalności w strukturach jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Myjach. Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia Zarząd będzie pracował w czteroosobowym składzie.

– Podziękowanie od LZS Siedlików – Zarząd LZS Siedlików złożył Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat podziękowania za zaangażowanie w promocję i współorganizację festynu rodzinno-sportowego (Bezpieczny Powiat zorganizował podczas festynu akcję edukacyjną promującą idee pierwszej pomocy przedmedycznej; propozycja Bezpiecznego Powiatu była skierowana do rodzin z dziećmi i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem).

– Warsztaty samoobrony dla kobiet – 29 kobiet z 6 gmin powiatu ostrzeszowskiego oraz z Sycowa skorzystało z propozycji Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie i wzięło udział w warsztatach samoobrony.

– Konkurs plastyczny „Bezpieczni na drodze, w szkole, w domu, w internecie” – Stowarzyszenie ogłosiło konkurs dla uczniów szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego; najlepsze prace zostaną wykorzystane w kalendarzu „Bezpieczny Powiat” na 2024 rok.

– Umowa z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej – 25 września została podpisana umowa pomiędzy Stowarzyszeniem „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie a Komendą Powiatową PSP w Ostrzeszowie na dofinansowanie zakupu węży hydraulicznych do zestawu urządzeń hydraulicznych w kwocie 7 000 zł. Narzędzia te zostały specjalnie stworzone na potrzeby ratownictwa technicznego i wykorzystuje się je podczas akcji ratunkowych w wypadkach komunikacyjnych – drogowych, kolejowych i lotniczych.

– Współpraca z grupą aktywności fizycznej Powsinogi w Kraszewicach – Powsinogi zwróciły się do Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat z prośbą o wsparcie ich działań poprzez zwiększenie bezpieczeństwa podczas organizowanych przez nie marszów nordic walking, rajdów i wycieczek. W najbliższym czasie prezes Bezpiecznego Powiatu spotka się z grupą Powsinogi, by omówić szczegóły wsparcia.

Ponadto Zarząd Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat omówił plany na najbliższy czas. Wśród najpilniejszych zadań, jakie wyznaczył sobie Zarząd znalazło się między innymi:

– uaktualnienie Statutu Stowarzyszenia,

– przeprowadzenie akcji prewencyjnej „Czujniki tlenku węgla” we współpracy z Komendą Powiatową PSP

– rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczni na drodze, w szkole, w domu, w internecie” (podczas uroczystego podsumowania konkursu – 15 listopada w Bibliotece im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie – odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej)

– zorganizowanie walnego zebrania członków stowarzyszenia.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content