AktualnościWszystkie

Bezpieczny Powiat – nowe zadania

Szereg nowych zadań wyznaczył sobie Zarząd Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. Na swoim ostatnim posiedzeniu Zarząd wypracował plan działania na najbliższe miesiące.

Już 2 września Bezpieczny Powiat będzie obecny na festynie rodzinno-sportowym w Siedlikowie, gdzie w ramach obchodów Światowego Dnia Pierwszej Pomocy Stowarzyszenie przeprowadzi akcję Uczę się ratować z mamą i tatą. Także we wrześniu zostanie ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci ph. Bezpieczni na drodze, w szkole i w domu. Jak zapowiada prezesBezpiecznego Powiatu Barbara Szmaj-Szłapik, najlepsze prace znajda się w kalendarzu stowarzyszenia na rok 2024.

Październik upłynie Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat pod hasłem Bezpieczny senior (planuje się między innymi szkolenia dotyczące zabezpieczania się przed oszustwami); odbędzie się też akcja promująca czujniki tlenku węgla.

Wśród tegorocznych planów Stowarzyszenia znajdą się także warsztaty samoobrony dla kobiet oraz spotkania z dziećmi pod hasłem Bezpieczne zabawy zimą.

Realizując swoje plany Stowarzyszenie będzie współpracować z policją i strażą pożarną. Dlatego też gośćmi posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat, które odbyło się 22 sierpnia był st. bryg. Piotr Mazurkiewicz, komendant Straży Miejskiej Sławomir Grzegorowski oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie mł. insp. Waldemar Sip.

Najważniejszym i najbardziej ambitnym, długofalowym celem Stowarzyszenia będzie wyposażenie gmin powiatu ostrzeszowskiego w defibrylatory AED. W tej sprawie Zarząd Stowarzyszenia będzie rozmawiał z wójtami i burmistrzami.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content