Bezpieczny Powiat – absolutorium dla Zarządu Stowarzyszenia

Uczestnicy Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie byli jednomyślni – jednogłośnie udzielili absolutorium swojemu Zarządowi. Uchwałę w tej sprawie członkowie stowarzyszenia podjęli po uprzednim zapoznaniu się ze sprawozdaniem z prazy Zarządu w 2021 roku, sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej.
Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat odbyło się 28 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego związanego z chorobą COVID-19, aktywność członków Zarządu stowarzyszenia w 2021 roku została ograniczona, a część spotkań odbywała się w trybie zdalnym. Z tych też przyczyn nie odbył się zaplanowany w Grabowie nad Prosną coroczny turniej edukacyjny dla szkół podstawowych.
Najważniejsze zadania statutowe, jakie zostały zrealizowane w 2021 roku:
– dofinansowanie zakupu trzech samochodów w ramach Funduszu Wsparcia Policji – 48.747,50 zł dla KPP w Ostrzeszowie,
– zakup 20 czujników tlenku węgla i dymu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie  – 1.107,00 zł;
– zakup tonerów do drukarek dla KPP w Ostrzeszowie – 235,00 zł;
– nagrody okolicznościowe z okazji Święta Policji – 500,00 zł.