AktualnościWszystkie

Bezpieczny powiat

Kwestie związane z organizacją dorocznego turnieju edukacyjnego zdominowały posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie, które odbyło się 22 lutego w ostrzeszowskim starostwie. Turniej odbędzie się 16 maja w Kuźnicy Grabowskiej, jak zawsze  udziałem policjantów, strażaków, ratowników i leśników. Aby omówić szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia, prezes stowarzyszenia Zbyszko Szmaj wraz z wiceprezesem Zofią Witkowską 11 marca spotka się z wójtem Kraszewic Konradem Kuświkiem i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej Marianną Powązką. Tegoroczna edycja turnieju będzie poświęcona bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni.
Ponadto podczas piątkowego posiedzenia Zarząd postanowił zakupić 65 kamizelek odblaskowych dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kużnicy Grabowskiej. Z prośbą o zasponsorowanie elementów odblaskowych zwróciła się do Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat kierownik Bogumiła Ofiara. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych podopiecznych, którzy już od wczesnych godzin porannych są dowożeni do WTZ i ŚDS, a na terenach wiejskich nie zawsze są chodniki i oświetlenie uliczne. Kamizelki te zostaną wykorzystane także podczas wycieczek, spacerów i akcji społecznych organizowanych przez obie placówki – wyjaśnia B. Ofiara.
Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat nie po raz pierwszy w ramach swojej działalności statutowej sponsoruje zakup elementów odblaskowych – kilkadziesiąt kamizelek zakupiono niedawno ze środków stowarzyszenia dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tzw. odblaski są rozdawane dzieciom przy każdej okazji – spotkań, wycieczek, festynów i turniejów.

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content