Bezpieczni w necie i realu

16 maja odbędzie doroczny turniej organizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. Tym razem turniej odbędzie się w Szkole Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej pod hasłem „Bądźmy bezpieczni w NECIE i w REALU”. Zarząd stowarzyszenia w organizacji przedsięwzięcia wspiera wójt Kraszewic, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Grabowskie Centrum Ratownicze,  Grabowskie Centrum Ratownicze, Nadleśnictwo Przedborów oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej. Spotkanie organizacyjne sztabu organizacyjnego odbyło się w ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej.

Turniej jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu ostrzeszowskiego. Uczestnicy turnieju powinni wykazać się wiedzą na temat źródeł zagrożeń dla człowieka, przede wszystkim wynikających z niewłaściwego korzystania ze smartfonów, Internetu, rowerów, hulajnóg, rolek, itp., a także wiedzą teoretyczną z zakresu bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów zapobiegania wypadkom, a w razie ich zaistnienia – udzieleniem pierwszej pomocy oraz praktycznymi umiejętnościami zachowania się w trudnych sytuacjach związanych z zagrożeniami m.in. umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy. Ponadto zakres turniejowych pytań obejmie wiedzę na temat racjonalnego odżywiania oraz aktywności ruchowej (sport, rekreacja, turystyka).
Trzyosobowe reprezentacje szkół powiatu ostrzeszowskiego można zgłaszać do 8 maja pod adres:  e-mail:  obywatelski@powiatostrzeszowski.pl  tel. Kontaktowy:  62 732 00 56.
Oprócz konkurencji konkursowych, w ramach turnieju odbywać się będą prezentacje artystyczne (recytacja, śpiew, taniec, pokazy gimnastyczne, zdjęcia, albumy, rysunki, itp.), które nie będą wpływały na ocenę szkoły, ale  będą oceniane przez odrębną komisję, niezależnie od rywalizacji drużyn. Tematyka występów i prac powinna być związana  z tematem przewodnim turnieju „Bądźmy bezpieczni w NECIE i w REALU”. Wszelkich wyjaśnień udziela prezes Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” Zbyszko Szmaj pod numerem tel. 691 974 184.