AktualnościWszystkie

Będzie raport o skali samobójstw w powiecie ostrzeszowskim

Z propozycją sporządzenia raportu nt. skali problemu zamachów samobójczych w powiecie ostrzeszowskim wystąpił do Zarządu Powiatu Instytut Badań i Analiz działalności jednostek samorządu terytorialnego, który zebrał dane z tysięcy urzędów stanu cywilnego, następnie je ujednolicił i połączył z informacjami uzyskanymi z komend policji oraz zintegrował z danymi Minsterstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrzynych i Administracji. Szczegłówe opracowanie dotyczy ostatnich czterech lat.
W Polsce corocznie samobójstwo popełnia ponad 5 tysięcy osób. Czyn ten jest powodem co piątej śmierci  człowieka w wieku 19-34 lat. Zarząd Powiatu uznał za wskazane rozpoznanie skali zjawiska w powiecie ostrzeszowskim i postanowił zamówić opracowanie pt. „Skala problemu zamachów samobójczych w powiecie ostrzeszowskim w latach 2016-2020”.
Dane z raportu można będzie wykorzystać np. do udoskonalenia programów rozwiązywania problemów społecznych, profilaktyki zdrowotnej, czy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Z raportu będą mogły korzystać także instytucje pomocy społecznej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content