AktualnościWszystkie

Badania kliniczne dla osób z wysokim poziomem CHOLESTEROLU

Bardzo ważna informacja dla osób zmagających się z wysokim poziomem „złego” cholesterolu. Pojawiła się możliwość wzięcia udziału w badaniu klinicznym nad innowacyjnym lekiem w leczeniu hipercholesterolemii.

Kardiolog Dr n.med. Tomasz Bańkowski  pracujący w Przychodni PASMED w Mąkoszycach – uczestniczy w badaniu klinicznym nad lekiem, który ma udokumentowane działanie w leczeniu zaburzeń gospodarki lipidowej. Lek został już wprowadzony na rynek i stosowany jest m.in. u pacjentów z wysokimi poziomami „złego” cholesterolu, którego nie udaje się obniżyć do pożądanego poziomu stosując klasyczne leki doustne (statyny) lub pojawia się ich nietolerancja. Lek ma wysoki potencjał bezpieczeństwa i jest już stosowany na świecie, w grupie pacjentów po zawale serca jego stosowanie wiązało się ze znacznym obniżeniem stężenia cholesterolu i wydłużeniem życia!

Dlatego:
– jeśli jesteś mężczyzną w wieku 50-80 lat lub kobietą w wieku 55-80 lat i
– nadal mimo klasycznej terapii lekowej masz niezadowalające wyniki stężenia „złego” cholesterolu i
– jesteś po koronarografii ze wszczepieniem stentów lub po by-passach lub
– masz zwężenia tt. szyjnych lub kończyn dolnych udokumentowane w usg lub
– jesteś po leczeniu tętniaka aorty lub
– masz cukrzycę z powikłaniami (tzw. nefropatia) lub jesteś w trakcie insulinoterapii lub masz długotrwałą cukrzycę (>=10 lat)
zapraszamy Ciebie do wzięcia udziału w badaniu!
Dzięki temu będziesz mieć bezpłatny dostęp do innowacyjnej metody leczenia (aktualnie jej koszt miesięczny to około 2500 zł!!!!), możliwość bezpłatnego pakietu badań krwi,konsultacji lekarskich i spirometrii dla osób z POCHP lub astmą, konsultacji reumatologicznej dla osób z toczniem rumieniowym układowym lub bezpłatnej densytometrii dla Pań po 60. roku życia.
Badanie jest prowadzone w ośrodku we Wrocławiu (koszt dojazdu do ośrodka badawczego i z powrotem jest zwracany!)
Do badania nie mogą być niestety kwalifikowani chorzy po zawale serca lub udarze mózgu, ciężkim nadciśnieniem tętniczym, ciężką niewydolnością serca.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:  NZOZ PASMED Mąkoszyce tel. 62 332 66 33. W toku procesu kwalifikacji na miejscu wypełniona zostanie ankieta, konieczne jest dostarczenie wyniku cholesterolu (wynik do 3 miesięcy), wykazu leków stosowanych w leczeniu hipercholesterolemii (nazwa, dawka) oraz u pacjentów po koronarografii/ by-passach/ leczeniu tętniaka aorty lub zwężeniami tętnic wyników odpowiednich przeprowadzonych badań obrazowych.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content