AktualnościWszystkie

Aktualna sytuacja w DPS Marszałki – 19 czerwca, godz. 8:00

Są już prawie wszystkie wyniki badań na obecność koronawirusa, jakie przeprowadzono 15 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach. Spłynęły wszystkie wyniki testów pobranych u pracowników – jedno badanie zostanie dzisiaj powtórzone z powodu pobrania zbyt małej próbki, pozytywny wynik stwierdzono u jednej z pracownic przebywającej poza DPS-em, wszyscy pozostali mają wyniki ujemne.
Wśród mieszkańców poniedziałkowe badania wykazały jeden wynik dodatni. Brakuje jeszcze tylko jednego wyniku, ale mieszkanka ta nie miała kontaktu z zarażonymi, więc można mieć nadzieję, że i ten wynik będzie negatywny.
Niestety, mamy też smutne informacje – zmarła 80-letnia mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach przebywająca w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu, która zachorowała w ubiegłym tygodniu. Do zgonu w znacznym stopniu przyczynił się ogólny zły stan zdrowia mieszkanki DPS.
W tej chwili w Poznaniu przebywa 6 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach, u 5 stwierdzono obecność COVID-19, a 1 osoba z wynikiem ujemnym przebywa na obserwacji.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content