Akademia Kaliska zaingurowała nowy rok akademicki

24 października w Auli Collegium Oecollogicum Akademii Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zainaugurowała nowy rok akademicki 2022/2023. Uroczystość została połączona z nadaniem tytułu doktora honoris causa prof. dr. hab. Andrzejowi Sulimie-Kamińskiemu. W uroczystości, na zaproszenie rektora dr. hab. n. med. Andrzeja Wojtyły, wziął udział Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.

Akademia Kaliska to uczelnia dążąca do rozwoju, stawiająca na innowację, nadążająca za zmieniającym się rynkiem pracy. To ważny ośrodek kształcenia młodzieży – nie tylko z Kalisza i południowej Wielkopolski, ale także z innych regionów. Jestem przekonany, że tutaj zdobędziecie wiedzę, staniecie się wykwalifikowanymi specjalistami różnych dziedzin i osiągniecie sukces – mówił do studentów pierwszego roku prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

Studia na pierwszym roku rozpoczęło ponad 1000 studentów, w sumie na kaliskiej uczelni studiuje 3100 osób.