Adams Group patronem Zespołu Szkół nr 1

Producent mebli tapicerowanych z Ligoty, gm. Kobyla Góra, objął patronatem Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie. Umowę o współpracy zawarto 15 grudnia – w imieniu firmy dokument podpisał prezes Adams Group Mariusz Adamski, w imieniu ZS nr 1 dyrektor Dariusz Grzesik.

W ramach partnerstwa, firma przekaże szkole maszyny oraz narzędzia wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jako firma staramy się wspierać inicjatywy, które mają na celu rozwój i edukację młodzieży w regionie. W tym zakresie Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich jest dla nas idealnym partnerem. Szkoła branżowa już od wielu lat tworzy przestrzeń do rozwoju młodzieży w bardzo konkretnych, technicznych kierunkach. Z doświadczenia wiem, że jej uczniowie z powodzeniem wchodzą na rynek pracy i bardzo dobrze się na nim odnajdują – podkreśla Mariusz Adamski, który jest absolwentem ZS nr1.

Współpraca z Adams Group jest dla nas bardzo cenna. W ramach wsparcia, firma sfinansuje zakup wielu potrzebnych nam narzędzi i maszyn, w tym m.in. pił, frezów, wiertarek i maszyn krawieckich. Są to urządzenia, na których na co dzień pracują nasi uczniowie, dlatego są nam bardzo potrzebne – mówi dyrektor ZS nr 1 Dariusz Grzesik.

Firma Adams Group jest wiodącym producentem mebli tapicerowanych w regionie; w ciągu roku produkuje i sprzedaje około 150 000 sztuk mebli tapicerowanych w Polsce i za granicą (w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Austrii, Danii, Holandii). W 2021 roku firma rozpoczęła budowę kompleksu czterech hal produkcyjnych, biurowca, trzech magazynów buforowych i parkingu na 450 samochodów osobowych, 180 busów oraz 50 ciężarówek. Warta 250 mln inwestycja zakończy się w 2023 roku, pozwoli ona na zatrudnienie dodatkowo około 1100 osób oraz zwiększenie produkcji dziennej do 2000 sztuk mebli tapicerowanych i 2000 sztuk mebli skrzyniowych, co w ciągu roku da około 1 000 000 mebli tapicerowanych i skrzyniowych.