AktualnościWszystkie

Aby efektywnie doradzać uczniom

Nauczyciele, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół, pedagodzy z całego powiatu oraz pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrzeszowie wzięli udział w konferencji „Efektywne doradztwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci i młodzieży”, która odbyła się wczoraj w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Organizatorem konferencji był Wydział Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego we współpracy z ZS nr 1 oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w trzech konferencyjnych blokach: wykładach, dyskusji panelowej oraz warsztatach. Konferencję otworzył członek Zarządu Powiatu, kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji Rozwoju Starostwa Powiatowego Adam Mickiewicz. Z wykładami wystąpili specjaliści z Wydziału Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.
Dyskusje panelowe dotyczyły tematów: „Doradca zawodowy w szkole – jego funkcjonowanie, oczekiwania i możliwości otrzymania wsparcia”, „Współpraca między szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego – czy możliwa i potrzebna?” oraz „Kierunki rozwoju doradztwa zawodowego w kontekście potrzeb uczniów i zmieniającego się rynku pracy”.
Warsztaty dla doradców zawodowych były poświęcone mapowaniu i wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi w doradztwie zawodowym.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content