57 Cross Ostrzeszowski – prawdziwe biegowe święto

Ponad tysiąc uczestników, tłumy mieszkańców, znamienici goście, niepowtarzalna atmosfera prawdziwego biegowego święa – 23 kwietnia odbył się 57 Cross Ostrzeszowski.

W ramach 57 Crossu rozegrano: 3 biegi przedszkolaków, 8 biegów szkół podstawowych, 4 biegi szkół średnich oraz półmaraton, bieg na 5000 m i marsz nordic walking. W przełajowym półmaratonie, w którym suma przewyższeń wynosiła 305 metrów, najlepsi okazali się: Damian Dyduch z Kępna i osrzeszowianka Angelika Ziok.  Wszystkie wyniki znajdują się pod linkiem: https://www.maratonczykpomiarczasu.pl/sites/default/files/57%20Cross%20Ostrzeszowski%20-%20dzieci_0.pdf

Wśród gości nie zabrakło starych przyjaciół crossu – olimpijczyka Mariana Sypniewskiego oraz dziennikarza sportowego Henryka Urbasia. Honorowymi gośćmi byli członkowie rodziny – córki i wnuki patrona 57 Crossu Jerzego Błażewicza. Na trybunach zasiedli także parlamentarzyści: posłanka Karolina Pawliczak, posłanka Katarzyna Sójka, poseł Andrzej Grzyb i senatorka Ewa Matecka, a także szefowa biura poselskiego euro posłanki Andżeliki Możdżanowskiej – Anna Lis.

Niespodziewanym gościem okazał się Jan Tadaszak – laureat I miejsca I Crossu Ostrzeszowskiego rozegranego 13 marca 1965 roku!

Biegaczy dopingowała również delegacja partnerskiego miasta powiatu ostrzeszowskiego – Blankenburga z burmistrzem Heiko Breihauptem na czele.

Serdeczne podziękowania i gratulacje kierujemy pod adresem wszystkich, którzy włączyli się w organizację biegowego święta – wieloletnim działaczom-pasjonatom, harcerzom, wolontariuszom, strażakom, strażnikom miejskim, ratownikom medycznym, a przede wszystkim Stowarzyszeniu Crossy Ostrzeszowskie z prezesem Dariuszem Świtoniem i wiceprezesem Aleksandrą Wojciechowską-Eską na czele.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

Sprawdź również