AktualnościWszystkie

57 Cross – konferencja prasowa

18 biegów, w tym półmaraton przez najwyższe wzniesienia Wielkopolski: Bełczynę i Kobylą Górę, zostanie rozegranych w ramach 57 Crossu Ostrzeszowskiego. 24 marca organizatorzy zwołali konferencję prasową, by podzielić się najistotniejszymi informacjami na temat ostrzeszowskich przełajów.

Na pytania dziennikarzy odpowiadali: prezes Stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie  Dariusz Świtoń, kierownik tras Włodzimierz Juszczak oraz Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki i burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

W ramach 57 Crossu zostaną rozegrane: 3 biegi przedszkolaków, 8 biegów szkół podstawowych, 4 biegi szkół średnich oraz półmaraton, bieg na 5000 m i marsz nordic walking.
W tym roku organizatorzy postanowili reaktywować przełajowy półmaraton. To malownicza, a jednocześnie wymagająca trasa wyróżniająca się na tle innych propozycji biegowych w regionie; suma przewyższeń wynosi 305 metrów – podkreślał na konferencji Włodzimierz Juszczak.
Jesteśmy wychowankami crossu, cross kochamy wszyscy i nie przyjmowaliśmy do wiadomości, że się przeżył. I teraz nowy duch w postaci Darka Świtonia i Włodka Juszczaka stanowi rękojmię, że będzie istniał – powiedział Lech Janicki.

57 Cross Ostrzeszowski jest dedykowany Jerzemu Błażewiczowi – sportowcowi, trenerowi, sędziemu i działaczowi sportowemu, i wieloletniemu prezesowi Orkana Ostrzeszów, współorganizatorowi crossów i członkowi komitetu założycielskiego Stowarzyszenia Sportowego Crossy Ostrzeszowskie.

Podczas konferencji prasowej zwracano uwagę na niebanalne koszulki startowe autorstwa  wiceprezes stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie Aleksandry Eski-Wojciechowskiej i artysty, malarza, grafika, designera Szymona Chwalisza. Udało się nam połączyć sport z kulturą – z satysfakcją podkreślił Patryk Jędrowiak.

Do 57 Crossu pozostało już tylko 27 dni. Szczegółowe informacje o biegach i zapisach znajdują się na stronie: https://crossostrzeszowski.pl/.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content