50 lat Zespołu Szkół nr 2 – wielka gala

12 października w sali widowiskowej Ostrzeszowskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala będąca głównym wydarzeniem obchodów 50-lecia Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie. Na jubileuszową uroczystość przybyli znamienici goście – poseł na Sejm RP Andrzej Grzyb, senator RP Ewa Matecka, przedstawiciele władz samorządowych województwa z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim na czele, samorządu powiatowego w osobach starosty Lecha Janickiego, przewodniczącego Rady Powiatu Tomasza Maciejewskiego i wicestarosty Zofii Witkowskiej oraz władz samorządowych miast i gmin powiatu ostrzeszowskiego, przedstawiciele władz oświatowych z wielkopolskim kuratorem oświaty Robertem Gawłem i dyrektor biura delegatury kaliskiej Violettą Słupianek oraz szefowie instytucji i placówek współpracujących z Zespołem Szkół nr 2, absolwenci i przyjaciele jubilatki.
Były kwiaty, życzenia, urodzinowe upominki dla Jubilatki oraz moc wzruszeń. Poruszającą część artystyczną młodzież szkolna przygotowała pod okiem Witolda Pelki.
Uroczysta gala stała się okazją do wręczenie Nagród Starosty Ostrzeszowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej – otrzymali je: dyrektor ZS nr 2 Ziemisław Szmaj oraz nauczyciele: Katarzyna Kubiak-Moś, Robert Miguła i Sławomir Świstak-Trawiński.
Niespodziankę dla szkoły w postaci wyróżnienia Wielkopolskiej Izby Rolniczej „Medalion im dr. Aleksandra hr. Szembeka za działalność na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi wielkopolskiej” przygotował prezes Zarządu WIR Piotr Walkowski.