AktualnościWszystkie

Nagroda dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie został laureatem międzynarodowej nagrody przyznanej przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie w ramach siódmej edycji konkursu Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży „U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie” w latach 2021 – 2023. Do współzawodnictwa w konkursie zgłoszono 80 projektów polsko-niemieckich i trójstronnych; 13 z nich zakwalifikowało się do finału.

Więcej o nagrodzie – Monika Pisulla ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego:

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie od wielu lat współpracuje z zaprzyjaźnioną, niemiecką szkołą – SINE-CURA-Schule, Förderschule für Geistigbehinderte z Quedlinburga, wspólnie z którą przystąpił do konkursowego projektu. Wysiłek oraz wytężona praca młodzieży i nauczycieli opłaciła się – trzecią nagrodę wartości 2000 euro dla każdego partnera otrzymał projekt „Aktywnie z Actionbound – analogowe i cyfrowe odkrywanie ziemi ostrzeszowskiej“. Uczennice i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Ostrzeszowa i szkoły SINE-CURA-Schule z Quedlinburga opracowali ulotki turystyczne o Ostrzeszowie i niemieckiej wsi Rieder opatrzone własnymi rysunkami, zdjęciami i tekstami, a także trasę spacerową po Rieder i Ostrzeszowie w aplikacji Actionbound.

Finałowe spotkanie zostało poprzedzone warsztatami integracyjnymi dla osób uczestniczących w projekcie, podczas których uczestnicy dzielili swoimi spostrzeżeniami na temat współpracy w trakcie działań projektowych.

Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek 15 czerwca, a obecni na niej byli: sekretarz stanu w MEiN Tomasz Rzymkowski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży, Margit Gottstein. Uroczystość odbyła się w przestrzeni o nazwie Mała Warszawa, gdzie poszczególne zespoły prezentowały swój dorobek w Miasteczku Projektów, a następnie zostały ogłoszone decyzje komisji konkursowej. Pełnemu emocji spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne z elementami muzyki, tańca i pokazów akrobatyki cyrkowej. Jego zwieńczeniem był bankiet gali finałowej oraz impreza taneczna z didżejkami.

Projekt „Aktywnie z Actionbound – analogowe i cyfrowe odkrywanie ziemi ostrzeszowskiej“ to doskonały przykład wkładu w promowanie lokalnych atrakcji turystycznych naszego regionu oraz świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi w plenerze. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji i przekonania się o jej funkcjonalności. Ulotki promujące projekt oraz pozwalające korzystać z Aktywnie z Actionbound „Ostrzeszów nasza mała ojczyzna” można otrzymać w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie przy ul. gen. Sikorskiego 19 oraz w Muzeum Regionalnym im. Wł. Golusa z siedzibą w ostrzeszowskim ratuszu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content