25 urodziny Kobylogórzan

11 lutego zespół piosenki biesiadnej Kobylogórzanie obchodził jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Maciejance w Kobylej Górze, wzięli w niej udział byli i obecni członkowie zespołu oraz przyjaciele i sympatycy grupy, wśród nich starosta ostrzeszowski Lech Janicki oraz wójt Kobylej Góry Wiesław Berski.
Spotkanie założycielskie zespołu odbyło się 12 lutego 1997 roku z inicjatywy ówczesnego wójta Kobylej Góry Jerzego Przygody i kierownik Kobylogórskiego Ośrodka Kultury Marii Kozłowskiej. Pierwszym kapelmistrzem kapeli został Stanisław Kątnik.
Dzisiaj zespół Kobylogórzanie liczy 10 osób. Kierownikiem organizacyjnym grupy jest Maria Góra, a kierownikiem muzycznym Maciej Knopik. Ponadto w zespole grają i śpiewają: Janina Adamczyk, Genowefa Dziuba, Jadwiga Gandecka, Urszula Lewek, Jadwiga Mieszczak, Maria Padurek, Andrzej Podgórski i Józef Stawski.