AktualnościWszystkie

25 plus w SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrzeszowie kontynuowany jest  projekt „Rehabilitacja 25 plus” dla absolwentów placówki z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.
Na spotkaniach realizowane są zajęcia stolarskie, kulinarne, ruchowo-rekreacyjne, komputerowo-multimedialne oraz w pracowni sztuki użytkowej. Uczestnicy pracują, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, uczą się przydatnych rzeczy, które umożliwią im w przyszłości samodzielne funkcjonowanie, radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami i trudnościami. Zajęcia sprawiają naszym absolwentom dużo radości i satysfakcji, pozwalają na zacieśnienie przyjaźni z pozostałymi uczestnikami projektu, uczą współpracy i współdziałania oraz utrzymania niezależności i samodzielności – mówi nauczycielka SOSW Monika Pisulla.
Program jest realizowany przy dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Nniepełnosprawnych, dzięki któremu możliwy był zakup sprzętu i wyposażenia do realizacji zajęć oraz wyremontowanie, przystosowanie i umeblowanie pomieszczenia przeznaczonego na zajęcia dla uczestników.

Link do zakładki „Projekt 25 plus”:
http://soswostrzeszow.szkolnastrona.pl/p,180,projekt-rehabilitacja-25-plus

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie PFRON:
https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pilotazowy-program-rehabilitacja-25-plus/

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content