AktualnościWszystkie

Goście z Włoch i Portugalii

Goście I Liceum Ogólnokształcącego – młodzież z Portugalii (miejscowości Aveiro) oraz z Włoch (z Civitta Castellana) – odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe i spotkali się z władzami samorządowymi powiatu oraz miasta i gminy. Wicestarosta Zofia Witkowska wraz z kierownikiem Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Adamem Mickiewiczem, przybliżyła gościom powiat ostrzeszowski – kwestie związane z pracą samorządu oraz zasadami funkcjonowania oświaty. Zagranicznych gości przywitał również burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.
Młodzież wraz z opiekunami przebywa w Ostrzeszowie od poniedziałku 25 kwietnia w ramach realizowanego od 2019 roku projektu Erasmus+ pod hasłem „How to build a cultural bridge with students` passions”.
Program pobytu zagranicznych gości w Ostrzeszowie, oprócz zadań projektowych, obejmuje między innymi: piesze wycieczki po Ostrzeszowie, zwiedzanie Wrocławia i Warszawy (wizytę w Centrum Nauki Kopernik oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego), a także udział w gali zakończenia nauki klas trzecich. Koncert podsumowujący projekt odbędzie się w auli  ILO 29 kwietnia o godzinie 17:00. Goście wrócą do swoich krajów w sobotę 30 kwietnia.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content