20 lat samorządu powiatowego w Ostrzeszowie, 15 lat członkostwa w Unii Europejskiej

4 maja powiat ostrzeszowski będzie świętował dwa ważne jubileusze: 20-lecie samorządu powiatowego oraz 15-lecie członkostwa w Unii Europejskiej.
W programie uroczystości, która odbędzie się w ostrzeszowskim Dworku znajdzie się między innymi wykład Jerzego Stępnia senatora I i II kadencji, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
Jubileusze uświetni koncert duetu: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Łukasz Kryjom – fortepian. Udział w uroczystościach jubileuszowych wezmą samorządowcy powiatu ostrzeszowskiego, parlamentarzyści, a także przedstawiciele zagranicznych partnerów powiatu ostrzeszowskiego: Blankenburga, Drohobycza i powiatu miśnieńskiego.