AktualnościWszystkie

Dodatkowe pieniąze dla ZAZ

Zakład Aktywności Zawodowej w Książenicach pozyskał dodatkowe środki w wysokości 70 025,00 zł na dofinansowanie kosztów działania zakładu. Zarząd Województwa Wielkopolskiego pozytywnie rozpatrzył złożony przez Zarząd Powiatu w Ostrzeszowie (organizatora zakładu) oraz dyrektora ZAZ w Książenicach wniosek o przyznanie dodatkowych środków finansowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji samorządu województwa. Pozyskane dofinansowanie przeznaczone zostanie między innymi na zakup używanego dziewięcioosobowego busa, który będzie wykorzystywany przez pracowników ZAZ świadczących usługi z zakresu ochrony i hodowli lasu w ramach prowadzonej przez zakład działalności gospodarczej. Nowy samochód zastąpi używanego przez ostatnie 5 lat Forda Transita.
Warto zaznaczyć, że nie są to jedyne dodatkowe środki jakie zakład pozyskał w ostatnim czasie. We wrześniu zakład otrzymał z PFRON ponad 90 tys. zł. Środki te zostały w całości przeznaczone na wynagrodzenia zatrudnionych w zakładzie osób niepełnosprawnych.
„Samorząd województwa wielkopolskiego docenił zaangażowanie powiatu ostrzeszowskiego – organizatora Zakładu Aktywności Zawodowej w Książenicach w tworzeniu coraz nowocześniejszej bazy lokalowej zakładu, poprawy jego efektywności ekonomicznej, jak również prowadzenia w zakładzie rehabilitacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych pracowników.” – czytamy w piśmie Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content