Sukces młodych ratowników z powiatu ostrzeszowskiego

Reprezentująca powiat ostrzeszowski drużyna Szkoły Podstawowej w Siedlikowie zdobyła wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy życie” w Bydgoszczy.
Oto relacja opiekuna i instruktora siedlikowskiej drużyny Barbary Szmaj-Szłapik:
Aby dostać się do grona finalistów, trzeba było pozytywnie przejść przez test z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy. Test rozwiązywany był on-line przez wszystkie drużyny 26 kwietnia. Do finału dostało się tylko 13 drużyn w kategorii klas IV – VI i 17 w kat. klas VII – VIII. Wśród nich znalazła się trzyosobowa drużyna naszej szkoły. 18 maja drużyna w składzie: Hanna Kunz, Agata Kempa i Hubert Witoń pojechała do Bydgoszczy na sprawdzian praktyczny. Zawodnicy musieli poradzić sobie między innymi z zakrztuszeniem i NZK u niemowlaka, zabezpieczyć ciało obce w ranie osoby poszkodowanej czy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową osoby dorosłej. Drużyna świetnie poradziła sobie z zadaniami na wyznaczonym punkcie zajmując V miejsce, a tym samym zdobywając Nagrodę Przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy młodym ratownikom i Barbarze Szmaj-Szłapik, która wraz z Tadeuszem Szłapikiem przygotowała drużynę do konkursu „Ratujemy życie.