AktualnościZapowiedzi wydarzeń

Duży sukces zawodników LKS Orkan Ostrzeszów we Włocławku

W dniach 23-25.06.2018r. we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce, w których uczestniczyła siedmioosobowa ekipa zawodników LKS Orkan Ostrzeszów. Największy sukces osiągnął Kornel Warszawski, który w pchnięciu kulą 6 kg z wynikiem 17,73m zdobył już po raz ósmy tytuł Mistrz Polski. Kornel startując w drugiej konkurencji w  rzucie dyskiem 1,75kg zdobył brązowy medal z wynikiem 51,90m.

Bardzo dobry wynik i 7 miejsce w biegu na 400m ppł. z czasem 56,26s uzyskał Kacper Świtoń. Martyna Lubojańska startująca w swoim koronnym biegu na 2000m z przeszkodami zajęła 8 miejsce  z czasem 7,13.51 s bijąc rekord życiowy. Niezłe 9 miejsce uzyskała Karolina Gałka w rzucie dyskiem 1 kg    z wynikiem 33,47m.

W punktacji medalowej LKS Orkan Ostrzeszów zajął miejsca od 9 do 14, a w rywalizacji punktowej 14 miejsce na 166 sklasyfikowanych klubów. Trenerami w/w zawodników są Marek Nalepa, Dawid Sobieraj i Antoni Winny. Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy.