SportWszystkie

ZS nr 1 najlepszy w Wielkopolsce we współzawodnictwie sportowym

I miejsce zdobył Zespół Szkół nr 1  w Ostrzeszowie we  współzawodnictwie sportowym szkół w roku szkolnym 2018/2019. Dobrze wypadły także dwie pozostałe szkoły ponadpodstawowe powiatu ostrzeszowskiego – w licealiadzie rozgrywanej w ramach XX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, na 267 szkół biorących udział we współzawodnictwie, I Liceum Ogólnokształcące w Ostrzeszowie zajęło 57 miejsce, a Zespół Szkół nr 2 – 61. Serdecznie gratulujemy!
Klasyfikacja Licealiady województwa wielkopolskiego obejmowała takie konkurencje jak: biegi sztafetowe, przełajowe i uliczne, pływanie, tenis stołowy, piłka ręczna, halowa piłka nożna, badminton, unihokej, szachy, koszykówka i siatkówka oraz aerobik.
Praca wszystkich trzech szkół dała powiatowi ostrzeszowskiemu 5 miejsce w klasyfikacji powiatów (na 33 wielkopolskie powiaty). Pełna klasyfikacja powiatów znajduje się tutaj: Współzawodnictwo -powiaty-spg