AktualnościWszystkie

Znamy wyniki matur

Znamy wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w czerwcu w szkołach prowadzonych przez powiat ostrzeszowski. Zdawalność wśród tegorocznych absolwentów wyniosła ogółem 76,1%, przy średniej zdawalności w Polsce na poziomie 74%.  Serdecznie gratulujemy maturzystom!
Dla naszych absolwentów, podobnie jak dla uczniów w całym kraju, najtrudniejsza okazała się być matematyka Dobrze, że spośród uczniów, którzy nie zdali egzaminu, większość ma prawo do poprawki we wrześniu, ponieważ nie zdała tylko jednego przedmiotu  – komentuje kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Adam Mickiewicz.
Średnia zdawalność w  liceach w kraju wynosi 81,1%, a w technikach 62,2%. Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (obligatoryjne są na poziomie podstawowym; chętni mogą je zdawać także na rozszerzonym). W tym roku nie było egzaminów ustnych. Abiturienci musieli też obowiązkowo przystąpić do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu na poziomie rozszerzonym do wyboru. Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30% punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego. Szczegółowe wyniki znajdują się w tabeli:

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content