AktualnościWszystkie

Zespół Szkół nr 1 najlepszy w Wielkopolsce

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 powtórzyli swój sukces sprzed roku i po raz kolejny wywalczyli pierwsze miejsce w rywalizacji wojewódzkiej Szkolnego Związku Sportowego na najbardziej usportowioną szkołę w Wielkopolsce. Sportowcy zdobyli aż 749,7 punktów pokonując tym samym znacznie drugą ekipę, która zdobyła 673,6 punktów. Warto również dodać, że w całej rywalizacji w Szkolnym Związku Sportowym sklasyfikowano 271 szkół.
Jak wyjaśnia rzeczniczka Zespołu Szkół nr 1 Anna Ławicka, na całość składają się: biegi uliczne, szkolna liga lekkoatletyczna, sztafetowe biegi przełajowe, drużynowe pływanie, tenis stołowy, piłka ręczna, halowa piłka nożna, drużynowe szachy, koszykówka, aerobik, piłka siatkowa, drużynowe biegi przełajowe, streetball, drużynowe biegi na orientację, badminton, unihokej oraz siatkowa piłka plażowa.
Punkty zdobywa się za udział w mistrzostwach powiatu, następnie odbywają się mistrzostwa rejonu, półfinały wojewódzkie i finały wojewódzkie. Jeśli chodzi o uczniów ZS nr 1 to najdalej dotarli biegacze uliczni, lekkoatleci, badmintoniści i dziewczęta z aerobiku sportowego. Pozostali sportowcy również zdobywali punkty, które składały się na sumę końcową.
Niestety, z powodu pandemii nie ukończono niektórych dyscyplin – drużynowych biegów przełajowych, streetballu, biegu na orientację i siatkówki plażowej. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 osiągają w tych dyscyplinach bardzo wysokie wyniki, gdyby więc te zawody się odbyły, to prawdopodobnie ich przewaga byłaby jeszcze większa nad pozostałymi ekipami – podkreśla A. Ławicka.
Uroczyste podsumowanie rywalizacji sportowej, z wręczeniem medali i pucharów, odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu.  W przygotowaniu do zawodów uczestniczą wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 1.  

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content