„Żeby marzenia były rozczochrane panny” – to tytuł tomiku poezji Anny Niesobskiej, jaki ukazał się właśnie nakładem Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży oraz Komunikacji Społecznej „Nadwrażliwi”, przy wsparciu samorządu ostrzeszowskiego.
W swoich wierszach Niesobska gra na wielu nutach poetyckiej wrażliwości i lirycznego obrazowania. Nie boi się paradoksu, śmiałej konfesji, dobrze znanych „rekwizytów” (Anioły, księżyc, łza), hipostazy, apostrofy. Wszystkie te zabiegi na skraju niezapisanej kartki służą jednakoż bardzo szczeremu i do cna zaangażowanemu wyrażeniu siebie w wielu wymiarach. Jest bowiem podmiot mówiący w tomie Niesobskiej zarazem smakoszem krajobrazu, miłośnikiem małej ojczyzny, jak i intymnym marzycielem o światach idealnych – przepełnionych wiarą, miłością i nadzieją… – czytamy we wstępie do tomiku autorstwa dr. Wiesława Przybyły.
Tomik „Żeby marzenia były rozczochrane panny” to wybór wierszy, tekstów piosenek i przemyśleń Anny Niesobskiej – ostrzeszowianki, dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu, wcześniej dyrektora Kępińskiego Ośrodka Kultury i Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, założycielki Stowarzyszenia „Nadwrażliwi”, poetki, autorki tekstów. Anna Niesobska w 2003 roku otrzymała od Ministra Kultury odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, w 1997 roku nagrodę Wojewody Kaliskiego za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury, a w 1998 roku wyróżnienie „Sercem za Serce” przyznane przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu.