AktualnościWszystkie

Zarząd Powiatu w pogotowiu

Zarząd Powiatu wizytował dzisiaj obiekt, który od 1 kwietnia będzie bazą pogotowia ratunkowego. W tej chwili trwają prace remontowo-adaptacyjne byłej przyszpitalnej pralni. W części budynku – na powierzchni 82 metrów kwadratowych – mieścić się będzie szatnia, łazienki, pokój socjalny, kuchenka, dwa pokoje wypoczynkowe(dla ratowników i lekarza) oraz lekarski pokój dzienny i pomieszczenie gospodarcze. Prace remontowe zamkną się kwotą 160 tysięcy złotych.
Nowa karetka typu „S” (z lekarzem i dwoma ratownikami) – będzie garażować w nowej bazie pogotowia (w budynku byłej pralni ostrzeszowskiego szpitala, z wjazdem od ulicy Piastowskiej), druga  karetka typu „P” (z dwoma ratownikami)  będzie się stacjonować w bazie OSP w Grabowie nad Prosną. W nowej bazie przy OCZ garażują już dwie dotychczasowe karetki do transportu szpitalnego.
W pogotowiu pracować będzie ta sama załoga, co dotychczas, łącznie z kierownikiem lek. med. Bartoszem Strzeleckim.
Kolejnym etapem robót w budynku byłej pralni będzie remont pozostałych pomieszczeń, elewacji i dachu oraz docieplenie budynku. Zarząd Powiatu będzie proponował Radzie Powiatu wyasygnowanie środków na remont pozostałej części budynku  byłej pralni, gdzie docelowo mieścić się będą przychodnie specjalistyczne oraz (po godzinie 18) tzw. wieczorynka.
Szacuje się, że łączny koszt robót w budynku o łącznej powierzchni 350 metrów kwadratowych, wraz z instalacją centralnego ogrzewania wyniesie ok. 600 tysięcy złotych.
Po zakończeniu remontu OCZ zadba o otoczenie obiektu – opłotowanie, chodniki, miejsca parkingowe oraz zieleń. Przewidywane jest wyburzenie budynku byłej kuchni i stołówki, co pozwoli uzyskać dodatkowy teren do zagospodarowania. Modernizację całego otoczenia szpitala z uwzględnieniem dostępności do placówki od strony ulicy Piastowskiej planuje się na rok następny.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content