AktualnościWszystkie

Z samorządowcami o Polskim Ładzie

Samorządowcy z południowej Wielkopolski 28 lipca przybyli do Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie na spotkanie z I wicewojewodą wielkopolskim Anetą Niestrawską, w sprawie nowych instrumentów finansowych oraz form wsparcia, z których mogą korzystać samorządy.  W spotkaniu uczestniczyli starostowie, burmistrzowie, wójtowie i pracownicy jednostek samorządu terytorialnego. Gośćmi konferencji byli parlamentarzyści: Katarzyna Sójka i Tomasz Ławniczak, a także dyrektor Rozwoju Regionu Banku Gospodarstwa Krajowego w Wielkopolsce Katarzyna Dworska.
Spotkanie poświęcone było lokalnym inwestycjom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, którego BGK jest operatorem. Program polega na dofinansowaniu inwestycji realizowanych przez JST w całej Polsce. Samorządy mogą się ubiegać o 95% bezzwrotnego dofinansowania, czyli dotacji na inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami.
Samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie od 2 do 30 lipca. Pula środków przewidziana w pierwszym naborze wynosi 20 miliardów złotych. 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content