XLV sesja Rady Powiatu – goście

Obrady Rady Powiatu w Ostrzeszowie zaszczyciła swoją obecnością posłanka na Sejm RP Katarzyna Sójka, która przybyła na XLV sesję z symbolicznym czekiem na 2,5 miliona złotych. Kwotę tę, pochodzącą ze środków Funduszu przeciwdziałania COVID-19, będącego w dyspozycji Ministra Zdrowia, otrzyma Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia na zakup 32-rzędowego tomografu komputerowego.

To efekt współpracy samorządu, pana starosty, pani starosty, komisji zdrowia, wszystkich członków Rady Powiatu. Nasze spotkania w ubiegłym roku z poseł Andżeliką Możdżanowską, z komisją zdrowia i radnymi przynoszą efekty. Uważam, że ostrzeszowski szpital musi funkcjonować dobrze, na miarę swoich możliwości, na miarę dobrej współpracy z okolicznymi szpitalami w Ostrowie, Pleszewie, Kępnie; myślę, że formuła, która się tworzy będzie dobrą formułą do tego, by mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego byli dobrze zaopiekowani. Dlatego bardzo cieszę się, że nasza współpraca i te spotkania z udziałem poseł Andżeliki Możdżanowskiej, przynoszą efekty i mam nadzieję, że tych efektów będzie jak najwięcej, że wspólnie wypracujemy dobrą drogę dla lecznictwa szpitalnego w naszym powiecie – mówiła posłanka Katarzyna Sójka.

Na XLV sesję Rady Powiatu przybyli również przedstawiciele związków zawodowych Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze. Powodem ich wystąpienia na forum rady były kwestie podwyżek płac. Po dyskusji ustalono, że w drugiej połowie kwietnia radni oraz Zarząd Powiatu odwiedzi DPS i wówczas zostaną wypracowane konkretne rozwiązania.