AktualnościWszystkie

Wyjątkowy gość

11 marca do Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie zawitał wyjątkowy gość – najmłodszy wychowanek ostrzeszowskiego Domu Dziecka – 5-letni Jakub. Chłopiec zwiedził gmach starostwa i spotkał się z ostrzeszowskim starostą. W serdecznej atmosferze, Jakub obejrzał gabinet, zachwycając się okolicznościowymi pucharami i pamiątkami starosty, z ciekawością przymierzył kask budowlańca i zdecydowanie polubił cukierki krówki (przedkładając je nad czekoladki).
Wizyta Jakuba nie byłaby możliwa jeszcze półtora roku temu, ponieważ nasz mały bohater był dzieckiem niesłyszącym i niechodzącym. Dzięki przychylności lekarzy, a zwłaszcza dr. n. med. Michała Karlika z Kliniki Foniatrii i Audiologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, otrzymał implant słuchowy i od roku poznaje świat dźwięków. Z kolei dzięki pomocy dr. n. med. Aleksandra Kocha z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu, dziś Jakub śmiało maszeruje o własnych siłach i dociera tam, gdzie ma ochotę i dokąd niesie go dziecięca ciekawość. Słysząc wszystkie dźwięki, coraz lepiej komunikuje się ze światem werbalnie oraz w języku migowym, którego elementy już poznał. Kuba jest bardzo zapracowanym dzieckiem – wiele godzin w tygodniu musi poświęcić na dojazdy na rehabilitację słuchu i mowy, a także na rehabilitację ruchową. A poza tym jest bardzo zadowolonym przedszkolakiem w Przedszkolu Specjalnym działającym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrzeszowie –  podkreśla dyrektor Domu Dziecka Iwona Suchorska-Kurzawa, która z wielką troską, nie szczędząc czasu, dba o to, by Kuba mógł korzystać z zajęć rehabilitacyjnych.
Kuba zaraża uśmiechem i pogodnym usposobieniem. Na co dzień bardzo lubi opiekować się zwierzętami w ostrzeszowskim Domu Dziecka. Ze szczególną troską opiekuje się kotką Indią, bardzo lubi kotkę Inkę i zabawy z psem Geniuszem. Czasami odwiedza kocura Pixela w Domu Dziecka w Książenicach. Kuba jest otwarty na wszystko, co nowe.
Starosta bardzo kibicuje Jakubowi i jego troskliwym opiekunom. Jest pełen uznania dla zaangażowania Iwony Suchorskiej-Kurzawy, ponieważ nie ulega wątpliwości, że to dzięki niej Kuba poczynił tak duże postępy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content