AktualnościKonwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

Wybrano nowe władze Związku Powiatów Polskich

17 stycznia Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich wybrało swoje nowe władze. Prezesem Zarządu został Andrzej Płonka – starosta bielski. Od 1998 roku radny Rady Powiatu Bielskiego i od początku funkcjonowania samorządowego powiatu bielskiego członek Zarządu Powiatu – od listopada 2001 roku wicestarosta bielski, a od 2002 r. starosta bielski. Od 2007 r. starosta bielski pełni także funkcję przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Przez ostatnie trzy kadencje był wiceprezesem Zarządu Związku Powiatów Polskich. Ponadto Andrzej Płonka pełni funkcję współprzewodniczącego Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Członkami Zarządu Związku Powiatów Polskich zostali: Mariusz Bieniek – starosta płocki, Tadeusz Chrzan – starosta jarosławski, Mirosław Czapla – starosta malborski, Jarosław Dudkowiak – starosta głogowski, Jan Grabkowski – starosta poznański, Ewa Janczar – radna rady m.st. Warszawa, Jerzy Kolarz – starosta buski, Adam Krzysztoń – starosta łańcucki, Krzysztof Maćkiewicz – starosta wąbrzeski, Józef Matysiak – starosta rawski, Marian Niemirski – starosta przysuski, Andrzej Nowicki – starosta piski, Wojciech Pałka – starosta krakowski, Paweł Piasny – starosta olkuski, Sławomir Jerzy Snarski – starosta bielski, Zbigniew Szumski – starosta świebodziński, Dariusz Szustek – starosta łukowski, Tomasz Tamborski – starosta kołobrzeski, Małgorzata Tudaj – starosta kędzierzyńsko-kozielski, Mirosław Walicki – starosta garwoliński.

Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Zdzisław Brezdeń – starosta oławski, Andrzej Ciołek – starosta gołdapski, Zdzisław Gamański – starosta chełmiński, Andrzej Opala – starosta łódzki schodni, Józef Swaczyna – starosta strzelecki, Andrzej Szymanek – starosta wieruszowski, Waldemar Trelka – starosta radomski, Jan Zalewski – starosta siemiatycki, Bogdan Zieliński – starosta wysokomazowiecki.