AktualnościWszystkie

Wspólnie o budowę chodników

Starosta ostrzeszowski wraz z wójtem wystąpili wspólnie do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o uwzględnienie w budżecie województwa wielkopolskiego na rok 2022 środków na wybudowanie czterystu metrów chodników w Kobylej Górze. Chodzi o odcinki komunikacji pieszej umożliwiające bezpieczne dotarcie do szkoły uczniów kobylogórskiej podstawówki oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych na przystanki autobusowe. W ocenie społeczności lokalnej oraz samorządowców zasadne jest wybudowanie chodników na odcinku około 400 mb – od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 449 z ul. Wł Orkana do drogi wewnętrznej przy działce ewidencyjnej nr 205 oraz chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449, na odcinku od ul. Ogrodowej do gościńca W Siodle.
W tej chwili mieszkańcy, w tym dzieci uczęszczające do szkoły, poruszają się wąskim poboczem, które wiosną jest porośnięte trawą, a zimą zasypane zwałami śniegu, co uniemozliwia bezpieczne poruszanie się i odsunięcie się na bezpieczna odległość od krawędzi jezdni.
Ze względów bezpieczeczeństwa komunikacyjnego Starosta Lech Janicki wraz z wójtem Wiesławem Berskim zwracają się do marszałka o pilne podjęcie starań w tym zakresie.
Pismo w tej sprawie Starosta Ostrzeszowski przekazał na ręce Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, który we wtorek gościł w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content