Wotum zaufania dla Zarządu Powiatu

Na podstawie Ustawy o samorządzie powiatowym, zarząd powiatu co roku przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego. Rada rozpatruje dokument na sesji absolutoryjnej. Nad raportem przeprowadza się debatę, w której oprócz radnych mogą zabierać głos mieszkańcy (po uprzednim zgłoszeniu wniosku popartego 150 podpisami mieszkańców u przewodniczącego rady). Nikt z mieszkańców nie skorzystał z tej możliwości.
Po debacie Rada Powiatu w Ostrzeszowie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu trzynastoma głosami „za”, przy dwóch „przeciw” i jednym „wstrzymującym”.

XXXII sesja Rady Powiatu
Starosta Lech Janicki prezentuje Raport o stanie powiatu
Zaplecze informatyczne i goście sesji

Informacje zawarte w Raporcie mają za zadanie służyć radnym powiatowym, jak i mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, jakim jest powiat, jak również mogą być równolegle traktowane jako wytyczne do tworzenia nowych, przyszłościowych zadań – podkreśla sekretarz powiatu Ireneusz Jeziorny.

Z dokumentem można zapoznać się tutaj: