AktualnościWszystkie

Wielkopolski Rolnik Roku

Anna i Marek Golanowscy z Kraszewic oraz Katarzyna i Remigiusz Ostrowiczowie z Bukownicy to laureaci konkursów Wielkopolski Rolnik Roku  2019 oraz Wielkopolski Rolnik Roku 2020.
Uroczystość wręczenia nagród laureatom obu edycji (w ubiegłym roku gali nie zorganizowano z powodu pandemii koronawirusa) odbyła się 2 października w kompleksie kongresowym MTP w Poznaniu. W jubileuszowej gali konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” uczestniczył Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, a także burmistrz Grabowa nad Prosną Maksymilian Ptak i wójt Kraszewic Konrad Kuświk.
Celem konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest popularyzacja nowoczesnego wielkopolskiego rolnictwa. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród rolników, organizacji rolniczych i mediów.
W XIX edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2019 wzięło udział 35 gospodarstw rolnych z 22 powiatów województwa wielkopolskiego. Z kolei do XX edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2020 przystąpiły 53 gospodarstwa z Wielkopolski.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content