AktualnościWszystkie

Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego

Starosta Ostrzeszowski wraz z prezydentami miast i starostami oraz dyrektorami szpitali powiatowych wziął udział w wideokonferencji Wojewody Wielkopolskiego w sprawie bieżącej sytuacji epidemiologicznej. W związku z nadejściem trzeciej fali pandemii sytuacja jest poważna i dynamiczna – w najbliższych dniach spodziewamy się wzrostu zachorowań, przy czym już teraz hospitalizacja utrzymuje się na wysokich poziomach – mówił podczas konferencji Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Stąd też decyzje wojewody o utworzeniu w Wielkopolsce dodatkowych łóżek covidowych.
Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ Agnieszka Pachciarz omówiła aktualną sytuację epidemiczną, kwestie organizacyjne dotyczące długości pobytu pacjentów w szpitalach covidowych, kwestie sprawozdawczości i komunikacji w szpitalach oraz sprawy finansowo-rozliczeniowe.
Jak mówiła Agnieszka Pachciarz, wyprzedzamy trzecią falę, ale musimy być przygotowani na wyższą liczbę zachorowań i hospitalizacji.

  • 18 marca została przekroczona liczba 2 tysięcy zachorowań, co jest porównywalne z sytuacją z początku listopada 2020 roku; należy spodziewać się narastania liczby chorych. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie rezerwy miejsc w szpitalach i to zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
  • Długość pobytu w szpitalu powinna być optymalna dla zdrowia pacjenta, ale nie przedłużana, aby nie blokować łóżek.
  • Szybkie decyzje, szybkie działanie to podstawa – podkreśliła Agnieszka Pachciarz podkreślając bardzo dobrą współpracę ze szpitalami.
  • Co możemy zrobić w tej sytuacji? Starannie nosić maseczki, unikać bliskich kontaktów, dezynfekować ręce i szczepić się – podkreśla dyrektor wielkopolskiego NFZ.
  • Wśród spraw poruszanych podczas konferencji znalazła się realizacji programu szczepień oraz kwestie związane z bezpieczeństwem pacjenta covidowego oraz dodatek covidowy dla służb medycznych.
Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content