AktualnościWszystkie

Wicestarosta w DPS Marszałki

Bieżąca działalność Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach, baza lokalowa oraz zaplecze kadrowe, opieka zdrowotna nad mieszkańcami, a także plany remontowe na 2020 rok były tematem rozmów wicestarosty Zofii Witkowskiej z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach Rafałem Jóźwiakiem. Wicestarosta wraz z dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożeną Powązką, odwiedziła DPS dzisiaj w południe.
Wicestarosta wizytując obiekt zwróciła uwagę na nowo wybudowane miejsce do rekreacji i odpoczynku dla seniorów. Stowarzyszenie Senior w Marszałkach pozyskało spory grant na realizację tego przedsięwzięcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a Dom Pomocy Społecznej za zgodą Rady Powiatu przekazał stowarzyszeniu część nieruchomości o powierzchni nieco ponad 35 arów na 6 najbliższych lat.  W parku w Marszałkach została wybudowana zasilana energią słoneczną fontanna ogrodowa, wokół której ustawiono ławeczki. Nowy element małej architektury parkowej jest podświetlony lampami solarnymi i diodami ledowymi. Miejsce ma się stać centrum aktywności seniorów, w którym wolny czas w otoczeniu zieleni będą spędzać nie tylko domownicy Domu Pomocy Społecznej, ale także mieszkańcy wsi. Odbywać się tutaj będą spotkania kulturalne, a także cykliczne zawody sportowo-rekreacyjne, między innymi Igrzyska Seniorów.  
Wśród najpilniejszych zadań, jakie stoją przed DPS w Marszalkach znajduje się między innymi przystosowanie klatek schodowych budynku głónego do wymogów przeciwpożarowych oraz naprawa dachu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content